Schedule Filters
    Cross Country Middle School
    Cross Country Boys Varsity
    Cross Country Girls Varsity
    Field Hockey Girls Varsity
    Field Hockey Girls JV
    Field Hockey Girls Middle School
    Football Boys Varsity
    Football Boys Junior
    Soccer Boys Varsity
    Soccer Boys JV
    Soccer Boys 3rd
    Soccer Boys Middle School
    Soccer Girls Varsity
    Soccer Girls JV
    Soccer Girls Middle School
    Volleyball Girls Varsity
    Volleyball Girls JV
    Alpine Skiing JV
    Alpine Skiing Varsity
    Basketball Boys Varsity
    Basketball Boys JV
    Basketball Boys 3rd
    Basketball Boys Middle School
    Basketball Girls Varsity
    Basketball Girls JV
    Basketball Girls Middle School
    Hockey Middle School
    Hockey Boys Varsity
    Hockey Boys JV
    Hockey Girls Varsity
    Hockey Girls JV
    Squash Middle School
    Squash Boys Varsity
    Squash Boys JV
    Squash Girls Varsity
    Squash Girls JV
    Wrestling Varsity
    Wrestling JV
    Wrestling Middle School
    Baseball Boys Varsity
    Baseball Boys JV
    Baseball Boys Middle School
    Crew Learn To Row
    Crew Boys Varsity
    Crew Boys JV
    Crew Girls Varsity
    Crew Girls JV
    Golf Varsity
    Lacrosse Boys Varsity
    Lacrosse Boys JV
    Lacrosse Boys Middle School
    Lacrosse Girls Varsity
    Lacrosse Girls JV
    Lacrosse Girls Middle School
    Softball Girls Varsity
    Softball Girls JV
    Tennis Middle School
    Tennis Boys Varsity
    Tennis Boys JV
    Tennis Girls Varsity
    Tennis Girls JV
    Track and Field
    Ultimate Frisbee




Latest Results
Boys 4th Soccer Game vs. St. Sebastian's (H)
L 3 - 0
Girls Varsity Cross Country Race vs. Thayer (H)
W 30 - 25
Girls Varsity Soccer Game vs. Exeter (A)
W 3 - 0
Boys Varsity Soccer Game vs. Andover (A)
W 6 - 1
Girls Varsity Soccer Game vs. Preseason Prep Showcase - Pingree (A)
W 5 - 1
Girls Varsity Soccer Game vs. Dedham High School (A)
T 0 - 0
Full Calendar
Schedule
9.18
Wed
Girls 4th Field Hockey Game vs. Dana Hall (H)  
3:30-4:45 PM
TURF
 
Girls JV Field Hockey Game vs. Dana Hall (A)  
3:30-5:00 PM
Dana Hall School
 
Girls 4th Soccer Game vs. Rivers (A)  
4:15-5:45 PM
Rivers
 
Girls Varsity Soccer Game vs. Loomis Chaffee (A)  
4:15-6:15 PM

9.20
Fri
Boys 4th Soccer Game vs. Rivers (H)  
3:30-5:00 PM
Nobles-Mason Field
 
MS-Coed Cross Country Meet vs. Roxbury Latin, Beaver Country Day (A)  
3:30-4:30 PM
 
Boys Jr Football Game vs. Roxbury Latin School (H)  
3:45-5:15 PM
Nobles-Burr Field
 
Boys 3rd Soccer Game vs. Rivers (A)  
4:00-5:30 PM
Rivers
 
Girls 4th Field Hockey Game vs. Newton Country Day (A)  
4:00-5:15 PM
Newton Country Day
 
Boys Varsity Soccer Game vs. St. Sebastian's (A)  
 
Boys JV Soccer Game vs. St. Sebastian's (A)  

9.21
Sat
Girls Varsity Soccer Game vs. Worcester Academy (H)  
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. St. Paul's School (A)  
 
Girls JV Cross Country Race vs. Tabor (H)  
2:00-2:45 PM
Kern's Course
 
Girls JV Volleyball Match vs. St. Paul's School (A)  
 
Girls Varsity Cross Country Race vs. Tabor (H)  
2:00-2:45 PM
Kern's Course
 
Boys JV Cross Country Meet vs. Tabor (H)  
2:30-3:15 PM
Kern's Course
 
Boys Varsity Cross Country Race vs. Tabor (H)  
2:30-3:15 PM
Kern's Course
 
Varsity Football Game vs. St. George's School (H)  
2:30-5:00 PM
Nobles-Burr Field
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. St. Paul's School (H)  
3:00-4:30 PM
TURF
 
Girls JV Field Hockey Game vs. St. Paul's School (H)  
4:30-6:00 PM
TURF

9.22
Sun
Boys Varsity Soccer Game vs. St. Paul (A)  

9.24
Tue
Girls 4th Field Hockey Game vs. DCD (H)  
3:45-5:00 PM
TURF
 
Girls 4th Soccer Game vs. Shady Hill (H)  
3:45-5:15 PM
Nobles-Mason Field

9.25
Wed
Girls JV Volleyball Match vs. Andover (H)  
3:00-5:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Andover (H)  
3:00-5:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Girls 4th Soccer Game vs. Dexter-Southfield (A)  
3:15-4:45 PM
Dexter Southfield
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. BB  
3:30-5:00 PM
TURF
 
Girls JV Soccer Game vs. BB&N (H)  
3:30-5:00 PM
Nobles-Mason Field
 
Girls Varsity Soccer Game vs. BB&N (H)  
 
Boys Varsity Soccer Game vs. BB&N (A)  
3:30-5:30 PM
FC Stars Complex
 
MS-Coed Cross Country Meet vs. Park, DCD (H)  
3:30-4:30 PM
Kern's Course
 
Girls 4th Field Hockey Game vs. Dana Hall (A)  
3:30-4:45 PM
Dana Hall School
 
Boys JV Soccer Game vs. BB&N (A)  
3:30-5:30 PM
BB&N
 
Boys 4th Soccer Game vs. Belmont Hill School (H)  
3:30-5:00 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls JV Field Hockey Game vs. BB&N (H)  
5:00-6:30 PM
TURF

9.27
Fri
MS Cross Country Race vs. Roxbury Latin, BB&N, Hillside (A)  
3:30-4:30 PM
 
Boys 4th Soccer Game vs. Thayer Academy (A)  
3:45-5:15 PM
Thayer Academy
 
Boys 3rd Soccer Game vs. St. Sebastian's (H)  
3:45-5:15 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls 4th Field Hockey Game vs. Thayer (A)  
3:45-5:00 PM
Thayer Academy
 
Girls 4th Soccer Game vs. Fay (A)  
3:45-5:00 PM
Fay
 
Boys Jr Football Game vs. Thayer Academy (A)  
3:45-5:15 PM
Thayer Academy
 
Girls JV Volleyball Match vs. BB&N (A)  
4:00-6:00 PM
BB&N
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. BB&N (A)  
4:00-6:00 PM
BB&N
 
Football Team Dinner  
6:00-9:00 PM

9.28
Sat
Boys JV Cross Country Meet vs. Belmont Hill, Groton, St. Sebastian's (A)  
 
Boys JV Soccer Game vs. St. George's (H)  
2:00-4:00 PM
Nobles-Wayne Field
 
Boys Varsity Soccer Game vs. St. George's (H)  
 
Girls JV Soccer Game vs. St. George's (H)  
2:00-4:00 PM
Nobles-Mason Field
 
Girls Varsity Soccer Game vs. St. George's (H)  
2:00-4:00 PM
Nobles-Almy Field
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. St. George's (H)  
2:00-3:30 PM
TURF
 
Girls Varsity Cross Country Race vs. Groton (H)  
2:30-3:15 PM
Kern's Course
 
Boys Varsity Cross Country Race vs. Belmont Hill, Groton, St. Sebastian's (A)   
 
Girls JV Cross Country Race vs. Groton (H)  
2:30-3:15 PM
Kern's Course
 
Varsity Football Game vs. St. Mark's (A)  
2:30-5:00 PM
St. Mark's
 
Girls JV Field Hockey Game vs. St. George's (H)  
3:30-5:00 PM
TURF

10.02
Wed
Boys 3rd Soccer Game vs. Tabor (H)  
2:45-4:15 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls JV Soccer Game vs. Tabor (H)  
3:00-4:45 PM
Nobles-Mason Field
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Tabor (H)  
3:00-5:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Boys Varsity Soccer Game vs. Tabor (H)  
3:00-5:00 PM
Nobles-Almy Field
 
Girls Varsity Soccer Game vs. Tabor (H)  
 
Girls JV Volleyball Match vs. Tabor (H)  
3:00-5:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. Tabor (H)  
3:00-4:30 PM
TURF
 
Jr. Football Game vs. Brooks (A)  
3:30-5:30 PM
Brooks
 
Boys 4th Soccer Game vs. St. Sebastian's (A)  
 
MS-Coed Cross Country Meet vs. Newton Country Day (H)  
3:30-4:30 PM
Kern's Course
 
Girls 4th Soccer Game vs. Winsor (A)  
3:30-4:45 PM
The Winsor School
 
Boys JV Soccer Game vs. Tabor (H)  
4:30-6:15 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls JV Field Hockey Game vs. Tabor (H)  
4:30-6:00 PM
TURF

10.03
Thu
Girls 4th Field Hockey Game vs. Dover MS (A)  
4:00-5:15 PM
 
Girls 4th Soccer Game vs. Mother Caroline Academy (H)  
4:00-5:15 PM
Nobles-Mason Field
 
Boys 3rd Soccer Game vs. Lawrence Academy (A)  
4:45-6:15 PM
Lawrence Academy

10.04
Fri
Boys 4th Soccer Game vs. Fay (H)  
3:30-5:00 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls 4th Soccer Game vs. Dana Hall (H)  
3:45-5:15 PM
Nobles-Mason Field
 
Boys Jr Football Game vs. Fessenden (A)  
3:45-5:45 PM
Fessenden School
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Thayer Academy (H)  
6:00-8:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Girls JV Volleyball Match vs. Thayer Academy (H)  
6:00-8:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Boys Varsity Football FNL Game vs. St. Sebastian's (H)  
7:00-9:30 PM
Nobles-Burr Field

10.05
Sat
Boys Varsity Soccer Game vs. Belmont Hill School (A)  
 
Girls JV Volleyball Match vs. Milton Academy (H)  
3:00-4:45 PM
MAC Rappaport Gym
 
Girls JV Cross Country Race vs. BB&N, Brooks, St. Mark's (A)  
3:00-3:45 PM
BB&N
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Milton Academy (H)  
3:00-5:00 PM
MAC Rappaport Gym
 
Boys JV Soccer Game vs. Belmont Hill School (A)  
 
Boys JV Cross Country Meet vs. BB&N, Brooks, St. Mark's(A)  
3:30-4:15 PM
BB&N
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. Exeter (H)  
3:45-5:15 PM
TURF
 
Girls Varsity Cross Country Race vs. BB&N, Brooks, St. Mark's (A)  
4:00-4:45 PM
BB&N
 
Boys Varsity Cross Country Meet vs. BB&N, Brooks, St Mark's (A)  
4:30-5:15 PM
BB&N
 
Girls JV Field Hockey Game vs. Exeter (H)  
5:15-6:45 PM
TURF

10.07
Mon
Boys JV Soccer Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-6:00 PM
St. Mark's
 
Girls JV Soccer Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-6:00 PM
St. Mark's
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-5:45 PM
St. Mark's
 
Girls Varsity Soccer Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-6:15 PM
St. Mark's
 
Girls JV Field Hockey Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-5:45 PM
St. Mark's
 
Boys Varsity Soccer Game vs. St. Mark's (A)  
4:15-6:15 PM
St. Mark's
 
GJV Volleyball vs. Dana Hall (H)  
4:45-6:45 PM
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Dana Hall (H)  
4:45-6:45 PM
MAC Rappaport Gym

10.10
Thu
Boys 4th Soccer Game vs. Fessenden (H)  
3:30-4:15 PM
Nobles-Mason Field

10.11
Fri
Girls 4th Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
3:30-4:45 PM
Nobles-Mason Field
 
Boys 3rd Soccer Game vs. St. Sebastian's (H)  
3:30-5:15 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls 4th Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
3:30-4:45 PM
Nobles-Almy Field
 
Boys Jr Football Game vs. Fay (H)  
3:45-5:30 PM
Nobles-Burr Field
 
Boys 4th Soccer Game vs. Roxbury Latin School (A)  
 
Boys 4th Soccer Game vs. Thayer Academy (A)  
3:45-5:15 PM
Thayer Academy
 
Girls 4th Field Hockey Game vs. Winsor (A)  
4:30-6:00 PM
The Winsor School
 
Boys JV Cross Country Race vs. Rivers (H)  
4:30-5:15 PM
Kern's Course
 
Boys Varsity Cross Country Race vs. Rivers (H)  
4:30-5:15 PM
Kern's Course
 
Girls Varsity Cross Country Race vs. Rivers (H)  
5:15-6:00 PM
Kern's Course
 
Girls JV Cross Country Race vs. Rivers (H)  
5:15-6:00 PM
Kern's Course
 
Girls Varsity Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
 
Boys Varsity Football Game vs. Roxbury Latin School (A)  

10.12
Sat
Girls Varsity Volleyball Match vs. Choate (A)  
12:30-2:30 PM
Choate
 
Boys Varsity Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
1:00-3:00 PM
Nobles-Almy Field
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. Thayer Academy (H)  
1:00-2:30 PM
TURF
 
Boys JV Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
1:00-2:45 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls JV Soccer Game vs. Thayer Academy (H)  
1:00-2:45 PM
Nobles-Mason Field
 
Girls JV Field Hockey Game vs. Thayer Academy (H)  
2:30-4:00 PM
TURF
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Taft (A)  
2:30-5:30 PM
Choate

10.16
Wed
Boys 3rd Soccer Game vs. Governor's Academy (H)  
3:15-5:00 PM
Nobles-Wayne Field
 
Girls JV Volleyball vs. Groton (A)  
3:30-5:00 PM
Groton
 
Girls 4th Field Hockey Game vs. Rivers (H)  
3:30-5:30 PM
TURF
 
MS-Coed Cross Country Meet vs. Roxbury Latin, Belmont Hill (A)  
3:30-4:30 PM
 
Boys 4th Soccer Game vs. Roxbury Latin School (H)  
 
Girls 4th Soccer Game vs. Dana Hall (H)  
3:30-4:45 PM
Nobles-Almy Field
 
Girls Varsity Field Hockey Game vs. Groton (A)  
3:45-5:15 PM
Groton
 
Boys Varsity Soccer Game vs. Groton (A)  
3:45-5:45 PM
Groton
 
Girls JV Field Hockey Game vs. Groton (A)  
3:45-5:15 PM
Groton
 
Girls Varsity Soccer Game vs. Groton (A)  
3:45-5:45 PM
Groton
 
Boys JV Soccer Game vs. Groton (A)  
3:45-5:45 PM
Groton
 
Girls JV Soccer Game vs. Groton (A)  
3:45-5:30 PM
Groton
 
Girls 4th Soccer Game vs. BBN (H)  
4:00-5:30 PM
Nobles-Mason Field
 
Girls Varsity Volleyball Match vs. Groton (A)  
4:30-6:30 PM
Groton

10.17
Thu
MS-Coed Cross Country Meet vs. Larz Anderson Invitational (A)  
3:00-5:00 PM